Akcija "16 dienų be smurto prieš moteris"


„16 aktyvumo dienų prieš smurtą prieš moteris“ – tarptautinė socialinė akcija organizuojama visame pasaulyje nuo 1991 metų. Šešiolikos dienų laikotarpis prasideda lapkričio 25-ąją  – tarptautinę smurto prieš moteris dieną ir tęsiasi iki gruodžio 10-osios – tarptautinės žmogaus teisių dienos. Toks simbolinis laikotarpio įrėminimas demonstruoja, jog smurtas prieš moteris yra žmogaus teisių pažeidimas.

KVIEČIAME DALYVAUTI 2011 METŲ 16 AKTYVUMO DIENŲ RENGINIUOSE

PROGRAMA

Trupametražių filmo konkurso „Kalbėkime apie smurtą prieš moteris“ dalyvių darbų peržiūra.
Lapkričio 25 d. 16 val. Nugalėtojų apdovanojimo vakaras. Laisvalaikio ir pramogų centras „Panorama“, Vilnius. (renginys nemokamas).
Lapkričio 25 d.  15 val. Laisvės al. 79, Kaunas. (renginys nemokamas)
Lapkričio 27 d.  14 val. Parko g. 16, Visaginas.  (renginys nemokamas)

Lapkričio 25 d. 17 val. Socialinė akcija „Jaukiuose namuose moterys kepa nanuose. Smurtui čia vietos nėra“ pakvies moteris prie obuolių pyrago – jaukių namų simbolio. Akcijos metu vyks Obuolių skanėstų receptų konkurso, globojamo Beatos Nicholson, nugalėtojų apdovanojimas.  (renginys nemokamas)

Improvizacija “Sudeginti negalima pasigailėti. Joanos Arkietės manifestas“. Variacijos G. B. Shaw pjesės „Šventoji Joana“ ir G. Verdi operos „Giovanna d‘Arco“ temomis.
Lapkričio 26 d., 18 val. Vilniaus Rotušė. (renginys nemokamas)
Gruodžio 03 d. 19 val.  Šv. Kotrynos bažnyčia
Gruodžio 10 d. 19 val. Šv. Jonų bažnyčia.

Lapkričio 28 d. 11 val. Apskrito stalo diskusija „Jaunų žmonių požiūris į smurtą prieš merginas, bei jo sąsajos su lyčių stereotipais“. Vilniaus Antakalnio vidurinė mokykla (Antakalnio g. 29). (renginys nemokamas)

Gruodžio 07 d. 18 val. Teisinių žinių vakaras su UAB „FACTUM VILNIUS“ teisininku Beniumi Brazaičiu. Vilniaus miesto motinos ir vaiko pensionas (Vytenio 45, Vilnius). (renginys nemokamas)


Nemokama teisinė pagalba
„Mes manome, kad svarbu ne tik atpažinti smurtą, bet ir žinoti, kad išeitis yra. Pamatytumėt tų moterų akis, kurios išeina po konsultacijų suvokusios, kad padėtis nėra beviltiška“, – pasakoja UAB „Factum Vilnius“ teisininkė Oksana Krasovskaja. Ne visos smurtą patyrusios moterys žino, kur kreiptis ir ką daryti, norint apginti savo ir vaikų interesus. Laimei, dauguma moterų gali sulaukti nemokamos teisinės pagalbos.

Kur ir kada? Gruodžio 07 d. 18 val. Vilniaus miesto motinos ir vaiko pensione (Vytenio 45, Vilnius) vyks teisinių žinių vakaras su UAB „Factum Vilnius“ teisininku Beniumi Brazaičiu. Į jį kviečiamos visos moterys, norinčios sužinoti daugiau skyrybų, alimentų ar kitais savo ir vaikų teisių klausimais.
Beje, kreiptis dėl nemokamos konsultacijos smurtą patiriančios moterys gali į UAB „Factum Vilnius“ (M.K. Oginskio g. 19-40, www.factum.lt) ir kitu metu.
Taip pat šios įmonės teisininkams galite užduoti klausimą moteris.lt portale.

Žymių moterų fotografijų paroda
Socialinės iniciatyvos "Mes galim! - pasakykime smurtui NE!" organizatorės Giedrės Balutytė ir Gabrielė Martirosianaitė pristatys 16 žymių Lietuvos moterų fotoparodą, kurioje jos išdrįso „prisimatuoti“ smurto aukos vaidmenį. „Rūta Grinevičiūtė, Violeta Baublienė, Rimantė Valiukaitė, Erica Jennings, Virginija Kochanskytė – visos jos noriai sutiko skirti tam savo laiką, nebijo atrodyti negražios, – pasakoja Giedrė Balutytė. – Norėjau parodyti visuomenei, kad smurtas nesirenka nei profesijos, nei amžiaus, kad nė viena mūsų nėra nuo to apsaugota“.

Kiti renginiai
Akcijos „Mes galim“ organizatorės nudžiugins pramogomis apie 100 moterų ir 150 vaikų, gyvenančių Motinos ir vaiko pensione, moterų krizių, "Caritas" bei Vilniaus apskrities socialiniame centruose, pakviesdamos juos pasilinksminti į prekybos ir pramogų centrą „Ozas“.
Lapkričio 28 d. 11 val. Vilniaus Antakalnio vidurinėje mokykloje (Antakalnio g. 29) vyks diskusija „Jaunų žmonių požiūris į smurtą prieš merginas bei jo sąsajos su lyčių stereotipais.)

„Mūsų tikslas, kad žmonės suvoktų šią problemą, išdrįstų apie tai kalbėti, gebėtų atskirti įvairias smurto rūšis. Fizinį smurtą matome akivaizdžiai, tačiau ne mažiau pasitaiko ir psichologinio, ekonominio ar seksualinio smurto atvejų“, – teigia Moterų informacijos centro atstovė Ugnė Siparienė.

Smurtautojas padovanojo baldus
„Tai paskutinė akcija, kurią mes rengiame dar neturėdami įstatymo. Turim galvoti plačiau. Ne tik apie tai, kaip apsaugoti moterį nuo smurtautojo, bet ir apie vyro bei moters santykį, apie tai, kaip nubaudus smurtautoją už konkretų poelgį, nenurašyti jo kaip asmenybės, padėti jam susitvarkyti su savo problemomis, tapti geru vyru ir tėvu, – kalbėjo Vilniaus Motinos ir vaiko pensiono direktorė Nijolė Dirsienė. – Mūsų centre stovi puikūs baldai, kuriuos padovanojo buvęs smurtautojas, atsidėkodamas už tai, kad padėjome jam suprasti ir išspręsti jo problemas.“

Ir pridūrė, kad pensiono moterys labai tikisi laimėti obuolių pyrago konkurse. „Mūsų pyragas labai paprastas ir labai skanus, ir mes labai tikimės laimėti šitą konkursą. Tikimės, kad mūsų akcijos pagelbės šeimoms rasti bendrą kalbą, padarys mūsų namus jaukius ir šiltus, kvepiančius obuolių pyragais“, – šiltai kalbėjo pensiono direktorė.
Beje, prisidėti prie šios problemos sprendimo galite ne tik lankydamiesi renginiuose, bet ir įsigydami specialius „Avon“ gaminius.

(Atkreipiame dėmesį – nors dauguma renginių nemokami, bet vietų skaičius ribotas.)

moteris.lt informacija

Komentarų nėra:

Rašyti komentarą